Milí zákazníci, zaznamenali sme problém so serverom @centrum.sk!
Ak Vám nejde prihlásiť sa do účtu, kontaktujte nás prosím telefonicky.

Môj príbeh

26.11.2018 | Kron

Na začiatku bola vášeň. A dve malé deti, práca zdravotnej sestry v ambulancii a rodina. Poznáte to, keď robíte niečo s radosťou, keď obetujete každú voľnú chvíľu a zanedbávate aj spánok, lebo vás to baví. A zrazu vám ľudia začnú hovoriť tú kúzelnú (a nebezpečnú) vetu: To je také krásne, také dobré, tým by si sa mohla aj živiť!

Nápad!

Na začiatku bola vášeň. Moja vášeň – torty. Najskôr pre rodinu, potom pre pár známych, pre viac známych a ich známych. Skúšala som nové techniky zdobenia, tvorila, modelovala..prišli prvé peniažky na prilepšenie do rodinného rozpočtu. Objednávok bolo stále viac a ja som nasadla na kolotoč práca – domácnosť – deti – synov hokej – domáce úlohy – pečenie – chvíľa spánku – víkendy na turnajoch a zase pečenie a pár hodín spánku. Zistila som, že veci, ktoré na pečenie tortičiek potrebujem, si musím zháňať cez známych, alebo objednávať z rôznych e-shopov zo zahraničia, s drahým poštovným a dlhou dobou dodania..... a tak som objavila dieru na trhu!

Rozbeh!

Mama nechápavo krútila hlavou. Šéfka sa ma starostlivo pýtala, či som si to dobre premyslela - odísť zo stabilného zamestnania. Okolie si asi tajne ťukalo na čelo. Manžel zaťal zuby a sľúbil mi podporu. On veril v moju víziu.

A ja som verila v svoj nápad od začiatku. Napriek pochybnostiam okolia, napriek kamarátkam, ktorých podnikateľské pokusy stroskotali, napriek strachu, som dala v práci výpoveď a prenajala si jeden stánok na tržnici.

Bol 1. máj 2008. V ten deň sa narodil T-fornax. Fornax -ako latinské meno súhvezdia Pec a T symbol torty.

Behom mesiaca boli stánky dva, do pol roka 7 a ďalší rok sme sa sťahovali do nových priestorov.

Ako som to urobila? Písala som – na začiatku bola vášeň. A nápad. A viera.

A úver v banke. Vysoký úver, od začiatku bol mojou víziou kvalitný servis zákazníkom. Dodanie do 24h vyžadovalo mať všetok ponúkaný tovar na sklade.

Cesta!

Rýchlo sa stala zo mňa podnikateľka. Začal ten pravý a skutočný boj. Veľmi skoro som zistila, aké je to zložité. Nespočetné hodiny strávené v práci medzi objednávaním a vykladaním tovaru, aktualizovaním internetu a balením objednávok… Časom došlo na rozšírenie kolektívu, stala som sa šéfkou a prišli nové výzvy: Ako viesť ľudí? Ako zdieľať so zamestnancami svoju víziu? Ako ich nadchnúť, ako im vysvetliť, aby cítili a chceli to, čo ja? Ako riešiť konflikty na pracovisku? No netrvalo dlho a znova som bola na svojom kolotoči – práca, rodina, nedostatok spánku, únava, zdravotné ťažkosti... vtedy som povedala dosť! T-fornax krásne funguje, ale rovnako krásne chcem fungovať aj ja.

Zmena!

Dala som sa na zmenu. Učila sa komunikovať, myslieť po novom, dívať sa na svet inak. Zrovnala som si hodnoty, prečistila vzťahy. Bola to dlhá a náročná cesta. Ale začali sa diať veci! Porady prestali byť úmornými žabomyšími vojnami. Náš tortový kolektív sa menil, uzdravoval, komunikácia sa lepšila a ja som cítila nárast podpory a energie. A opäť vo mne vzplanula vášeň pre to, čo tvorím.

Od založenia firmy prešlo 10 rokov. Keď dnes vidím mnohé z vás, telefonujem s Vami alebo čítam Vaše maily, úplne vidím čriepky svojej životnej púte. V každej z vás vidím kúsok seba. Uponáhľaná, vystresovaná, nevediaca, kam skôr skočiť. A s rovnakou otázkou v očiach: Kedy sa z môjho hobby, z mojej vášne a radosti stala táto stresujúca nočná mora?

Nebojte sa, nenecháme vás v tom. Ideme ďalej s novou víziou. Chceme k predaju pomôcok na pečenie pridať nový rozmer. Chcem zdieľať našu zmenu. Chceme vám poskytnúť nielen dobrý servis a rady, ako piecť. Mám veľa plánov, ako naše kurzy pečenia obohatiť o nový rozmer, ako do nich vložiť to, čo sme sa za 10 rokov existencie firmy naučili. Upečte si svoj sladký a spokojný život s nami.

Moja vízia!

Toto som ja, Ivon, alebo ak chcete po novom Kron :) Majiteľka T-fornax, mama, šéfka, manželka, žena. Vnímam pečenie ako súčasť ženskosti. Ako jednu z ingrediencií lásky, starostlivosti o rodinu. Ako spôsob sebavyjadrenia, do ktorého vkladáme emóciu a tú odovzdávame ďalej.

Pečenie je spôsob, ako doma nastoliť pohodu, ako zvolať všetkých k spoločnému stolu, ako vyčariť úsmev na tvárach rodiny a priateľov. Pozývam aj vás.

Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Ďalšie informácie